"> دانلود فيلم ایرانی به نام من و شارمین | قلب فیلم

دانلود فیلم

» دانلود فيلم ایرانی به نام من و شارمینقلب فیلم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

Download Film called Me and Sharmin

دانلود فیلم Me and Sharmin

دانلود فیلم با لینک مستقیم

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

نام فیلم : من و شارمین
ژانر : درام ، عاشقانه ، کمدی
کارگردان : بیژن شیرمرز
نویسنده : بیژن شیرمرز
بازیگران : سحر قریشی ، گوهر خیر اندیش ، ویشکا آسایش،پژمان بازغی ، نیما شاهرخ شاهی ، مجید صالحی ، نیلوفر پارسا ، آتش تقی پور
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۶
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :هر کسی در زندگی خود یک سری مشکلاتی دارد و شاید یک نفر را در دنیا دارد که هنوز پیدا نکرده است. در این فیلم هم تینا نیمه ی گمشده ای دارد که شارمین است.در مورد یک دختر بسیار جوان و زیبایی است که عمه ی او یکسری پیشگویی هایی انجام میدهد و تینا تمام حرف های عمه ی خود را باور دارد او خرافات هایی که عمه اش میگوید را باور میکند و منتظر شارمین است تا شارمین بیاید و تینا بتواند با او ازدواج کند ولی او در برنامه ی مجازی فیسبوک حضور دارد و در فیسبوک و دنیای مجازی با شخصی آشنا میشود …

من و شارمین، همان چیزی را به مخاطب ارائه می کند که کارگردان اثر، بیژن شیرمرز، چندی پیش در طول مصاحبه خبری گفته بود: «من و شارمین ، فیلمی تجاری و بدسلیقه نیست بلکه آن را حساب شده و با فیلمنامه‌ای دقیق،قصه‌گو و کلاسیک ساختیم که چه در جشنواره و چه در اکران عمومی مخاطبان را به سوی خود جذب خواهد کرد». مشکل حرف ایشان یک جاست؛ اینکه من و شارمین در هیچ جشنواره ای مخاطب را به سوی خود جذب نمی کرد و همان بهتر که در جشنواره ها دیده نشد. فیلم برای مخاطب عام ساخته شده و داستان سرراست و ساده‌اش و همچنین انتخاب بازیگران برای چنین فیلمی،کمی با سایر فیلم‌های این ژانر سینمای ایران فرق دارد. فرقی که احتمالا به ‌دلیل همان تفاوت اندک من و شارمین با سایر آثار است.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

داستان فیلم

تینا (با بازی ویشکا آسایش) ، دختری خرافاتی است که بنا به توصیه های عمه رمالش (با بازی گوهر خیراندیش) ،منتظر فردی به نام شارمین کوپال اصل نشسته تا به زندگی‌اش وارد شود و با او ازدواج کند. به همین جهت تمام خواستگارهایش را رد کرده و تلاش های برادرش،مانی (با بازی مجید صالحی) و زن برادرش (با بازی سحر قریشی) توفیری در عوض کردن عقیده اش ندارد. تا اینکه از طریق فیس‌ بوک با فردی به این نام آشنا شده (با بازی پژمان بازغی) و با او قرار ملاقات می‌ گذارد. شروع ملاقات این دو که به تعبیر تینا دو نیمه گمشده یکدیگر در این جهان هستی هستند سرآغاز ماجراهای داستان فیلم را تشکیل می دهد.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

نمره ناپلئونی فیلم

من و شارمین به چند دلیل فیلم قابل احترامی محسوب می‌شود. از مهم‌ترین دلایل آن می‌توان سوژه اصلی فیلم یعنی نقد و مبارزه با خرافه گرایی که مساله بسیار مشکل‌سازی برای بعضی از خانواده ها شده است را نام برد.(البته این روزها فیلم پریناز را نیز در گروه هنر و تجربه به اکران داریم که بسیار بهتر و حرفه ای تر به این مساله پرداخته است).خرافه گرایی در این فیلم به هجو کشیده شده ولی این شوخی‌ها به حدی نیست که فیلم را تبدیل به یک اثر سینمایی لوده بازی کند.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

دومین دلیل احترام به فیلم هم در همین موضوع جا می گیرد. من و شارمین برخلاف فیلم های دیگر کمدی خانوادگی سال های اخیر، یک فیلم کمدی سخیف نیست و به شعور مخاطب خود توهین نمی‌کند. کارگردان تا حدودی توانسته از هدر رفتن اثر و تبدیل آن به یک کمدی بی ارزش دوری کند . انتخاب بازیگران نیز به خوبی صورت گرفته و به ویژه کاراکتر عمه غیبگو که انگار برای شخص گوهرخیراندیش نوشته شده است. البته ویشکا آسایش، بازی نامیزانی از خود به جا گذاشته و همین مساله به فیلم کمی لطمه زده است.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

از آن سو انتخاب بازیگران فرعی و البته گزینه سحر قریشی که تا به این لحظه هنوز از حل مساله چرایی بازیگر شدن ایشان به شخصه رنج می‌برم با بدسلیقگی انجام شده است. اشکالات فیلمنامه به حدی واضح است که حتی کودکان داخل سینما در حین پخش فیلم با صدای بلند نسبت به آن اعتراض می کردند. اینکه به‌طور مثال در سکانسی که در روز روشن ضبط می‌شود مجید‌صالحی ، زوج عاشق فیلم را برای صرف شام به داخل خانه دعوت می‌کند! یا اینکه برادر تینا ماشین او را نمی‌شناسد و از فاصله دو قدمی آن رد شده و متوجه او نمی شود

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

و یا جایگزینی بدلکار به جای سحر قریشی در سکانس پرش از میله های خانه که به وضوح حس می‌شود. مشکلات مشخصی از این قبیل در طول فیلم بسیار دیده می شود و به ارزش آن خدشه وارد کرده است.در واقع من و شارمین ، اثری نیست که بتوان آن را زیاد مورد کنکاش قرار داد. کارگردان و تیم احتمالا خودشان نیز می‌دانند که فیلمی برای مخاطب عام ساختند و به زعم تمام ایرادها، برای خانواده ها فیلم قابل تحملی خواهد بود. کمتر بودن شوخی های مستهجن که امروزه در بیشتر فیلم ها دیده می‌شود و استفاده از بازیگران آشنای تلویزیونی و سینمایی در کنار هم و همه و همه منجر به این شده که من و شارمین برای خانواده ها گزینه مناسب تری باشد؛ هرچند هنوز تا مرز یک فیلم خوب خانوادگی فرسنگ‌ها فاصله دارد.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

در این بخش از نقد فیلم من و شارمین به بیان نقاط ضعف و قوت فیلم می‌پردازیم.فیلم من و شارمین از نسل کمدی‌های ناپخته و شکل‌نگرفته‌ی سالهای اخیر سینمای ایران است که هدفی جز گیشه ندارند.فیلم جدید شیرمرز با نکوهش و تمسخر خرافه، توانسته خود را از کمدی‌های سخیفی مثل فیلم اکسیدان که صرفاً بر پایه شوخی‌های جنسی شکل گرفته‌اند جدا کند.کارگردان فیلم توانسته کمی از خلاقیت خود در شوخی‌های فیلم استفاده و حداقل از به ابتذال کشیده شدن آن جلوگیری کند.نکته‌ای که شاید خیلی پیش پا افتاده باشد،اما در ژانر کمدی ما کمتر دیده می‌شود.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

فیلمنامه‌ی من و شارمین خالی از جز‌ئیات است و شخصیت‌پردازی‌های داستان بسیار سطحی صورت پذیرفته است.. روند کلی داستان تکرار کلیشه های بهم رساندن یک مرد و زن نامتناسب است که در سالهای اخیر در سینمای ایران رونق داشته است.

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

فیلم من و شارمین در هنگام فیلمبرداری صحنه های معدودی که نیاز به حضور بدلکاردارد، بسیار ناامید کننده است.یکی از نمونه‌های بارز این موضوع ،صحنه‌ی پریدن از روی میله هاست که سایز متفاوت بدلکار و سحر قریشی مخاطب را در شگفتی فرو می‌برد! مشکلات بارزی از این دست در خلال فیلم دیده می شود واز ارزش این فیلم رد نگاه مخاطب می‌کاهد.

بازیگران فیلم نیز به تناسب نقش خود بازی‌های قابل قبولی داشته‌اند و انتظارات یک کمدی متوسط را برآورده کرده‌اند

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

دانلود فیلم ایرانی به نام من و شارمین

Likes0Dislikes1
چه امتیازی می دهید؟
5 / 5.00
[ 1 رای ]
169 views مشاهده
برچسب ها

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 24
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


تبلیغات متنی
دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ ، متن آهنگ ، تکست آهنگ

http://text20.ir/
دانلود فیلم

دانلود فیلم هندی،دانلود فیلم خارجی،دانلود فیلم ایرانی

https://www.ghalbeahang.ir/
اخبار هنرمندان

حواشی هنرمندان،اخبار بازیگران و خواننده ها

http://akhbarhonarmandan.ir/
دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ ، متن آهنگ ، موزیک آهنگ

https://musicbist.ir/