"> دانلود فيلم ایرانی او خوب سنگ می زند | قلب فیلم

دانلود فیلم

» دانلود فيلم ایرانی او خوب سنگ می زندقلب فیلم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

دانلود فیلم ایرانی به نام او خوب سنگ می زند

Download Film called He rocks well

دانلود فیلم He rocks well

دانلود فیلم با لینک مستقیم

دانلود فیلم ایرانی به نام او خوب سنگ می زند

نام فیلم : او خوب سنگ می زند
ژانر : اجتماعی ، ،
کارگردان : هادی محقق
نویسنده : هادی محقق
بازیگران : احمد درخشان ، ساعد سهیلی ، قربان نجفی،داوود عین آبادی ، داوود عین آبادی ، مهیار آبروان ، مهتاب دستکزن ، احمد جوشن
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۱
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :«بردو» نوجوانی است که پدر خود را از دست داده است و به همراه برادر و مادر خود به تنهایی زندگی می‌کنند. بردو بخاطر این که بتواند زندگی خود را سر و سامان دهد راهی سفری می‌شود که طلب پدر خود را از نصیر بگیرد که در میانه راه در گیر اتفاقات ناخواسته‌ای می‌شود …

کارگردان فیلم “او خوب سنگ می زند”: فیلمسازی در روستا شهامت می خواهد دیوانه وار کیانوش عیاری را دوست دارم

در سومین روز از بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان؛ فیلم ” او خوب سنگ می زند” به نویسندگی و کارگردانی “سید هادی محقق” در تالار استاد فرشچیان و سینما قدس اکران شد که استقبال تماشاگران و منتقدان سینما را به همراه داشت.

“بردو” نوجوانی است که پدر خود را از دست داده و با برادر و مادر خود زندگی می کند. او برای سامان دادن به زندگی خود راهی سفری می شود تا طلب پدر خود را از نصیر بگیرد و …

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان؛ سید هادی محقق در مصاحبه با خبرنگار ایسنا به چگونگی شکل گیری اثر خود و مراحل ساخت آن پرداخت.

علت بکر بودن و اصیل بودن فضاهای فیلمتان چیست؟ آیا در این مناطق شما زندگی کرده اید؟

بله؛ با اینکه خانه ما در شهر بود اما به روستا هم زیاد می رفتیم. روستا فاصله زیادی از شهر نداشت و حتی در شهر هم خیلی از جریانات روستاها می گذشت. شرایط زندگی ام باعث شد که با آن زندگی و با آن لحن ها به شناخت نسبی بیشتری برسم.

چرا زندگی سرباز فیلم تا این حد با زندگی بردو گره می خورد؟

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

تا جایی از فیلم سرباز وظیفه اش را انجام می دهد اما از جایی از حالت وظیفه خارج می شود و به عنوان یک انسان به بردو کمک می کند. حتی بسیاری آدم های دیگر هم چنین حسی را نسبت به بردو دارند و مثلا پیرزن به پاسگاه می رود تا به او پیراهن دهد.

چه چیز خاصی در روستا دیدید که تصمیم گرفتید قصه خودتان را آنجا روایت کنید؟

بحث بحث انسان است و می تواند در شهر هم اتفاق بیفتد. دوست دارم از سینما در مورد انسان حرف بزنم و اگر به شهر هم بیایم باز هم در مورد انسان حرف می زنم. اتفاقاتی که برای آدم می افتد و اینکه او چگونه پاسخ می دهد. اینکه چگونه به ایده آل خود می رسد. به نظر من لوکیشن مهم نیست ومحلی از اعراب ندارد. من اهمیت زیادی هم به قاب می دهم و در روستا می شود چنین قاب های زیبایی را برای مخاطب خلق کرد. در شهر اینگونه نیست. فیلمسازی در روستا شهامت زیادی می خواهد. تو نمی توانی بازیگر چهره به روستا بیاوری و با او تماشاگر جذب کنی. در فضای روستا معادله چیز دیگری می شود. رفتارهای دیگری از آدم ها می بینی. آدم ها بی دلیل به هم سلام می کنند. بی دلیل به هم کمک می کنند. این چیزها را فقط در روستا می بینی. شهر مجال این چیزها را از آدم می گیرد. در خیابان ها هرکس می خواهد خودش جلو بزند اما در روستا هم منتظر می مانند که تو جلو بروی.

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

علت آنکه همه آدم های فیلم درگیر مساله بردو می شوند چیست؟ چرا همه می خواهند به او کمک کنند؟

بزار یک مثال برایت بزنم. می گویند اگر پروانه ای در برزیل از درختی پر می زند به خاطر آن است که در جایی مثل ژاپن یک سونامی اتفاق افتاده است. به نظر من هیچ چیز در این دنیا بی ربط نیست. من به تقدیر معتقدم. تقدیر باعث می شود اتفاقاتی بیفتد که ما نتوانیم علت ها را خود به خود تشخیص دهیم. چیزها بی دلیل مقابل هم قرار می گیرند و بعد بین آنها رابطه ای ایجاد می شود و بعد یک اتفاق می افتد.این فیلم فیلم تقدیر است.

شما با چه مسائلی در تهیه این فیلم روبه رو بودید؟

چیزی که یک فیلم ساز را می تواند ضربه فنی کند مسائل مالی است. اگر پول باشد تو با آرامش بازیگرانت را انتخاب می کنی و کارت را ادامه می دهی اما اگر نباشد ذهن و خیالت از فیلم دور می شود. گرمای روستا هم ما را خیلی اذیت می کرد. ما ساعت ها می گشتیم تا بتوانیم یک پلان سکانس بگیریم. بخشی از مناطق را خودم آشنا بودم برای بخش دیگرش بلدچی گرفتم. این فیلم تقریبا ۵۰ لوکیشن دارد که هر پلانش یک جا گرفته شد. از بیابانی به بیابانی دیگر می رفتیم و از عبوری ها و روستاهای مختلف فیلم گرفتیم.

بازیگران کارتان را چطور انتخاب کردید؟

من از تمام آدم ها حتی خود شما یک فرم در ذهنم دارم تا یک روز در فیلم ام استفاده کنم. مثلا آقای فلانی برای اینجا مناسب است و دیگری برای جایی دیگر. اینها ذخیره ذهنی من است. بیشتر آدم های این فیلم را قبلا دیده بودم اما بازیگر نقش بردو به من معرفی شد.

آثار جشنواره را چطور دیدید؟

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

من فیلمی ندیدم.

علت خاصی دارد؟

نه اصلا. من دو شب مشکل خواب داشتم. هم اتاقی ام زیاد خروپف می کند؛ به همین خاطر نتوانستم خوب بخوابم.

شما زمان پخش فیلم خودتان هم در سالن نبودید؟

من خیلی این فیلم را دیدم. بالای ۱۰۰ بار من این فیلم را دیدم. دیدن دوباره اش من را اذیت می کرد. موقع تدوین من ۲۰ بار این فیلم را دیدم.

نحوه برگزاری جشنواره را چطور دیدید؟

به نظرم خوب برگزار شد. کم و کاستی هست اما ما ایرانی ها منفی گرا هستیم. اگر منصفانه برخورد کنیم خوبی ها بیشتر از نقاط ضعف دیده می شود.

فیلم هایی مثل ” او خوب سنگ می زند” در اکران نسبت به دیگر فیلم ها با چه مسائلی روبه رو هستند؟

دانلود فیلم ایرانی او خوب سنگ می زند

جنس فیلم مخاطب خودش را تعیین می کند. ذائقه مخاطب به سمت شهر است. در سینماهای شهری هم داستان های مثلث عشقی تعریف می شود. داستان هایی که تکلیفشان روشن است.

این تفاوت نمی تواند برای فیلم شما یک امتیاز باشد؟

اتفاقا همینطور است. فیلم های ما مثل زیر خاکی است. عتیقه است. چنین فیلم هایی چون کمتر ساخته می شود و چون ما کمتر چنین گویش ها، لهجه ها و رنگ هایی را می بینیم مخاطب بیشتر می تواند به این دسته فیلم ها علاقه مند شود. من نمی خواهم از خودم تعریف کنم اما ما متاسفانه زیاد هنرشناس نیستیم. سطحی شده ایم. روزمرگی دامن ما را گرفته است. زیاد با کتاب سر و کار نداریم و با خیلی اتفاقات دیگر رابطه ای نداریم.

شما از چه کارگردان هایی تاثیر گرفته اید؟

من دیوانه وار کیانوش عیاری را دوست دارم. “طبیعت بی جان” سهراب شهید ثالث روی سر من جا دارد. ابراهیم فروزش را هم خیلی دوست دارم.

شما در مراسم نقد و بررسی فیلم تان خیلی دلخور بودید؛ علت چیست؟
من خیلی حرف دارم. به نظرم نباید ترسید؛ تا کی نباید گفت؟ هم در فیلم و هم بعد از فیلم باید حرف زد. من از خیلی ها طلبکارم. از مسئولان سینمایی طلبکارم. آنها باید بیایند و از ما حمایت کنند. فیلم من را ۹۰ میلیون تومان خریدند اما ما ۲۰۰ میلیون تومان شاید هم بیشتر برآورد کردیم. به ما می گویند فیلم خوب بیاورید تا ما حمایت کنیم. من هم کار خوب آوردم و انتظار دارم از من حمایت شود.

 

Likes0Dislikes0
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
194 views مشاهده
برچسب ها

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 27
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


تبلیغات متنی
دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ ، متن آهنگ ، تکست آهنگ

http://text20.ir/
دانلود فیلم

دانلود فیلم هندی،دانلود فیلم خارجی،دانلود فیلم ایرانی

https://www.ghalbeahang.ir/
اخبار هنرمندان

حواشی هنرمندان،اخبار بازیگران و خواننده ها

http://akhbarhonarmandan.ir/
دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ ، متن آهنگ ، موزیک آهنگ

https://musicbist.ir/